نظر حجه الاسلام پناهیان در مورد شیوه جنگی دکتر چمران در ستاد جنگهای نامنظم

شماره 13 ۱۳۹۱/۰۷/۱۲ ۱

یک استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به ظهور جنبش ۹۹ درصدی در غرب، دموکراسی را دروغی بزرگ خواند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خراسان ، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در نشست هم اندیشی مسئولان و اعضای فعال سازمان دانشجویان جهان اسلام که در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهی مشهد برگزار شد، با اشاره به ظهور جنبش ۹۹ درصدی  وال استریت علیه ۱ درصد سرمایه دار حاکم در آمریکا ، دموکراسی در غرب را دروغی بیش ندانست و اظهار کرد: امروز به جهانیان ثابت شد که ۱ درصد سرمایه دار بر ۹۹ درصد مردم در غرب حکومتی می‌کنند.

وی با بیان این که دانشجویان اجازه ندهند سرفصل‌های دموکراسی در دانشگاه‌ها تدریس شود، خواستار توجه بیش از پیش دانشجویان به مسائل واتفاقات مهم بین المللی شد.

پناهیان شیوه منظم و عملیات چریکی و پارتیزانی را دو شیوه مبارزاتی در جنگ‌ها دانست و گفت: ملت ایران اسلامی در دفاع مقدس با دو شیوه جنگیدن منظم و چریکی آشنا شده‌اند. در دفاع مقدس جنگ منظم با ارتش کلاسیک توسط عراق و جنگ پارتیزانی و نامنظم توسط ایرانی‌ها صورت می‌گرفت. پایه گذار جنگ نامنظم شهید چمران بود، که توانست با اجرای این شیوه ضربات بسیار سختی بر پیکره رژیم صدام وارد کند، البته بعد از مدتی ستاد جنگ نامنظم به نیروی مردمی بسیج تغییر نام داد.

این استاد حوزه و دانشگاه تنها راه پیروزی در جنگ نرم را نیز شیوه جنگ چریکی و پارتیزانی معرفی کرد.

پناهیان گفت: در جنگ چریکی باید نقاط ضعف و حساس دشمن را شناسایی و ضربات بسیار سنگینی را وارد کنیم.

وی همچنین پیروزی حزب الله لبنان را مقابل رژیم جعلی و اشغالگر قدس را نمونه بسیار کامل از موفقیت عملیات چریکی دانست که می‌توان با الگوبرداری در جنگ نرم موفق شد.

 

 

پناهیان در ادامه تاکید کرد: باید نقاط مهم و دارای اولویت دشمن در نبرد نرم مشخص شده و با یک قدرت بسیار بالایی منهدم شود .

یک دیدگاه »

  1. ميرزاي قمي ۱۳۹۱/۰۷/۱۳ at ۰۹:۱۸ - پاسخ

    امیدوارم روزی با افزایش هم افزایی تشکلی در فضای فرهنگی شاهد تشکیل ستاد مبارزه نامتقارن فرهنگی باشیم

فرستادن دیدگاه »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.