حمیدیان: از شهید وصالی خواستم آبرویم را در فیلم «چ» حفظ کند.

شماره 13 ۱۳۹۳/۰۱/۲۵ ۱
حمیدیان: از شهید وصالی خواستم آبرویم را در فیلم «چ» حفظ کند.

در یادمان سردار شهید «اصغر وصالی» بیان شد؛

حمیدیان: از شهید وصالی خواستم آبرویم را در فیلم «چ» حفظ کند/ علاقه خاصی از کودکی به فیلم‌های دفاع مقدس داشته‌ام

  یادمان سردار شهید «اصغر وصالی» امروز با حضور مهرداد بذرپاش، عماد ا 500836_890 139211131855488612036844 Capture IMAGE634162112167610000  فروغ، سید نظام‌الدین موسوی مدیر عامل خبرگزاری فارس، بابک حمیدیان، مریم کاظم‌زاده خبرنگار جنگ و همسر شهید وصالی در فرهنگسرای شفق برگزار شد.

به گزارش سینماپرس یادمان سردار شهید «اصغر وصالی» امروز با حضور مهرداد بذرپاش، عماد افروغ، سید نظام‌الدین موسوی مدیر عامل خبرگزاری فارس، بابک حمیدیانhttp://mostafachamran.com/wp-content/uploads/2014/04/resized_501149_4101.jpg، مریم کاظم‌زاده خبرنگار جنگ و همسر شهید وصالی در فرهنگسرای شفق برگزار شد.

بابک حمیدیان: با شهید وصالی رفیقم

بابک حمیدیان بازیگر نقش شهید اصغر وصالی امروز در یادمان سردار شهید که در فرهنگسرای شفق برگزار شد، اظهار داشت: شهید وصالی به لحاظ ظاهری با من تفاوت داشت. روزی که پیشنهاد این کار را به من دادند سر مزار شهید اصغر وصالی رفتم و از او خواستم در این مسیر پیش رو آبروی من را حفظ کند.

وی ادامه داد: بنده از کودکی علاقه خاصی به فیلم‌های دفاع مقدس داشتم و در شیطنت‌های بچگی‌ام زمانی آرام می‌گرفتم که مستند جنگی نگاه می‌کردم.

IMAGE635297117114399674

حمیدیان بیان داشت: نسل من خیلی غافل هستند و کم حواس از رویداد‌ها عبور می‌کنند. ما در این نسل زمانه را به شوخی گرفته‌ایم و فکر می‌کنیم می‌توانیم شعار دهیم تا به این وسیله به متر و معیارهای زمینی برسیم. وای به حال ما این شعارها شوخی‌بردار نیست.

وی گفت: خوشحالم بعد از این همه سال در نقش اصغر وصالی بازی کردم. من با او رفیق هستم و این را به جرأت می‌گویم کسی نمی‌تواند این پیمان را از من بگیرد و ادعایم می‌شود به این رفاقت.

بازیگر نقش شهید اصغر وصالی در فیلم «چ» یادآور شد: من در این فیلم آرام و قرار نداشتم حتی آقای حاتمی‌کیا از من پرسید: «چه شده» و به او گفتم: «اصغر وصالی همه‌اش می‌دود. اگر دوست داری مرا با دوربینت دنبال کن. در هرجا که می‌خواهم بایستم یک چیزی در وجودم هست که مرا به جلو می‌برد. شوخی هم ندارم. فکر نکن ادا در می‌آورم. اصغر وصالی مرا به راه‌های مختلف در این فیلم می‌کشد و ای کاش می‌شد اصغر وصالی را در سریال بازی می‌کردم تا فرصت رفاقت بیشتری با او داشته باشم».

بابک حمیدیان دراختتامیه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر

وی خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم با بازی در این نقش نظر کرده دعای مادرم هستم. دعای مادرم این امکان را برای من فراهم کرده است. نمی‌خواهم احساساتی باشم. ما باید قوی باشیم. ما ثمره یک دوران تلخ و سختی به نام جنگ هستیم و وظیفه داریم هرطور بلدیم آن را حفظ کنیم.

حمیدیان بیان داشت: سیر عجیب غفلت تهران را فراگرفته است و باید باران عجیبی در سر تهران ببارد. امروز به اینجا دعوت شدیم تا درختی به یاد شهید اصغر وصالی در این شهر بکاریم امیدواریم که این درخت به سهم خودش هوای تهران را پاک کند. هوای تهران پاک نیست. نمی‌دانم مسئولش کیست ولی باید مراقب باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: من به نمایندگی از نسل خودم به مسئولین می‌گویم که با ما حرف بزنند و ما را از گمراهی در بیاورند. مسیر بدی را می‌رویم. بخشی از آن را هم رفته‌ایم؛ مسیری به نام غفلت.

نوروزی: «چ» کار بزرگی است

سجاد نوروزی؛ رئیس فرهنگسرای شفق در یادمان این سردار شهید که در فرهنگسرای شفق برگزار شد، اظهار داشت: قصد و نیت ما از برگزاری این مراسم و گردهمایی این بود که به یاد بیاوریم امنیت و آسایش امروز ما مدیون مجاهد‌هایی است که شهدا و رزمندگان در زمان جنگ برای ایران زمین انجام داده اند.

وی افزود: شهدا و رزمندگان در دوران دفاع مقدس و در نبرد حق علیه باطل با نثار جان خود و در طبق اخلاص قرار دادن خون پاک خود در برابر دشمن متجاوز بعثی مقاومت کردند.

نوروزی ادامه داد: ابراهیم حاتمی کیا با ساخت فیلم «چ» کار بزرگی کرد و ضمن معرفی شهید چمران به معرفی سردار شهید علی اصغر وصالی پرداخت.

رئیس فرهنگسرای شفق تصریح کرد: وصیتنامه شهید وصالی ساده و بی تکلف است و نشان می‌دهد که به چیزی وابسته نبوده و تعلق خاطر ندارد. امیدوارم که در عمل و نه در ذهن به وصایای این شهید و شهدای جنگ تحمیلی عمل کنیم.

مریم کاظم‌زاده همسر شهید سردار «علی‌اصغر وصالی» در ادامه این مراسم گفت: شهید وصالی از ۱۳ سالگی مبارزات سیاسی خود را علیه رژیم طاغوت آغاز کرد و زمانی هم که توسط ساواک دستگیر شد، تحت شکنجه‌های سختی قرار گرفت؛ هم سلولی‌های وی از جمله موسوی گرمارودی و جواد منصوری می‌گفتند کمتر کسی می‌توانست این شکنجه‌ها را تحمل کند.

وی ادامه داد: شهید وصالی جزو پایه‌گذار‌های سپاه بود و از اولین نیروهایی بود که وارد کردستان شد. آقای حاتمی‌کیا نیز با ساخت فیلم «چ» شاهکار کرد و فیلم‌سازان باز هم راه و رسم دهه اول انقلاب را بازگو کنند.

در ادامه این مراسم از همسر شهید اصغر وصالی و بابک حمیدیان بازیگر نقش شهید اصغر وصالی در فیلم «چ» تجلیل شد و بابک حمیدیان هدیه خود را به پیرمرد نابینایی که در مراسم حضور داشت، اهدا کرد.

در ادامه این یادمان به مناسبت روز درختکاری نهالی در محوطه فرهنگسرای شفق توسط همسر شهید وصالی کاشته شد و رئیس فرهنگسرا از ساخت یادمانی به یاد شهید وصالی در جوار این درخت خبر داد.

13041

مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در این برنامه اظهار داشت: بیش از ۲۳۰ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی شده است که میانگین سنی این شهدا ۲۴ سال بود؛ این جوانان آرزوهایی داشتند؛ دوست داشتند تشکیل زندگی دهند، مدرک تحصیلی بگیرند، ماشین بخرند و … با همه این چیزها پا روی میل و آرزوی خود گذاشتند و به آرزوی بزرگتر رسیدند.

وی ادامه داد: سنت خداست که اگر پایمان را روی بعضی از آرزوها بگذاریم خداوند ما را به آرزوهای بزرگتری می‌رساند؛ چه آرزویی از شهادت و سعادتمندی بالاتر است؟!

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت پاسداشت شهدای انقلاب اسلامی، گفت: روسیه میدانی به نام سربازان قهرمانی که در جنگ جهانی دوم مجاهدت کردند، دارد؛ منتها مجاهدت‌های اصغر وصالی، باکری و همت‌ها کجا و مجاهدت‌های آن سربازان کجا؟ هنوز که هنوز است در مسکو مراسم باشکوهی برای تجلیل از این سربازان برگزار می‌شود و ما نباید فکر کنیم که خیلی کار بزرگی انجام داده‌ایم؛ باید مدام به این مسئله بپردازیم.

وی یادآور شد: اصغر وصالی درس‌هایی به ما داد؛ به قول بابک حمیدیان او بی‌ترمز بود؛ اگر آنها بی‌ترمز نبودند چه کسی باید ترمز دشمن را می‌کشید؟ اگر آنها این کارها را نمی‌کردند الان کشوری نبود که من مسئول باشم و بابک حمیدیان بازیگر.

بذرپاش بیان داشت: ما در جنگ دفع شر و دفع متجاوز کردیم؛ دشمنی که به خاک ما حمله کرده بود؛ به راستی ملت ایران به کدام خاک تعرض داشته و کدام مردم بی‌گناه را کشته بودند؟ ما از شهید اصغر وصالی این گونه درس گرفتیم و باید حواسمان باشد در مقابل دشمن مقاومت کنیم. امروز میدان مواجهه با دشمن در کف میدان رقم خورده است و آن قدر نشستیم که دشمن در خانه‌های ما هم آمده است.

وی افزود: یک زمانی میدان مبارزه در شلمچه بود اما الان در کف خیابان‌های تهران است؛ اکنون دشمن در امواج ماهواره‌ها در خانه‌های خودمان است؛ الان او با مدل‌ها و روش‌های دیگر آمده است و از طریق شبکه‌هایی که پول آنها را سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی انگلیس و آمریکا می‌دهد، وارد خانه‌های ما شده؛ این را بدانیم که آنها دلشان برای ارتقاء جوانان ما نسوخته و باید در کف خیابان هم با آنها مبارزه کنیم.

این مراسم با ختم صلوات بر شادی روح شهیدان اسلام، انقلاب اسلامی و شهدای دفاع مقدس و دعا برای سلامتی رهبر معظم انقلاب و خادمین نظام جمهوری اسلامی به پایان رسید.

یک دیدگاه »

  1. ز.محمدنژاد ۱۳۹۳/۰۱/۲۹ at ۱۶:۳۰ - پاسخ

    امیدوارم ازغفلت دوربشیم
    کاملا درسته حرفای آقای حمیدیان

فرستادن دیدگاه »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.