مناجات چمران (فاطمه رحیمی)

رحیمی ۱۳۹۳/۰۳/۲۸ ۵
مناجات چمران (فاطمه رحیمی)

می خواستم شمع باشم
” همیشه می خواستم که شمع باشم ، بسوزم ، نور بدهم و نمونه ای از مبارزه و کلمه حق و مقاومت در مقابل ظلم باشم . می خواستم همیشه مظهر فداکاری و شجاعت باشم و پرچم شهادت را در راه خدا به دوش بکشم. می خواستم در دریای فقرغوطه بخورم و دست نیاز به سوی کسی دراز نکنم. می خواستم فریاد شوق و زمین وآسمان را با فداکاری و آسمان پایداری خود بلرزانم. می خواستم میزان حق و باطل باشم و دروغگویان ومصلحت طلبان و غرض ورزان را رسوا کنم. می خواستم آنچنان نمونه ای در برابر مردم به وجود آورم که هیچ حجتی برای چپ و راست نماند، طریق مستقیم روشن و صریح و معلوم باشد، و هر کسی در معرکه سرنوشت مورد امتحان سخت قرار بگیرد و راه فرار برای کسی نماند…”

تو مرا عاشق کردی
” خدایا تو مرا عشق کردی که در قلب عشاق بسوزم. تو مرا اشک کردی که در چشم یتیمان بجوشم. تو مرا آه کردی که از سینه بینوایان و دردمندان به آسمان صعود کنم. تو مرا فریاد کردی که کلمه حق را هر چه رساتر برابر جباران اعلام نمایم. تو مرا در دریای مصیبت و بلا غرق کردی و در کویر فقر و حرمان تنهایی سوزاندی. خدایا تو پوچی لذات زودگذر را عیان نمودی، تو ناپایداری روزگار را نشان دادی. لذت مبارزه را چشاندی. ارزش شهادت را آموختی.”

افزایش ظرفیت
” خدایا از تو می خواهم که طبع ما را آنقدر بلند کنی که در برابر هیچ چیز جز خدا تسلیم نشویم. دنیا ما را نفریبد، خودخواهی ما را کور نکند. سیاهی گناه و فساد و تهمت و دروغ وغیبت ، قلب های ما را تیره و تار ننماید. خدایا! به ما آنقدر ظرفیت ده که در برابر پیروزی ها سرمست و مغرور نشویم. خدایا به من آنقدر توان ده که کوچکی و بیچارگی خویش را فراموش نکنم و در برابرعظمت تو خود را نبینم”

۵ دیدگاه »

 1. شماره 13 ۱۳۹۳/۰۳/۲۸ at ۱۲:۱۰ - پاسخ

  سلام
  از مطلب زیبای شماسپاسگزارم
  فقط برای مطالب جدیدی که قرار میدین عکس هم بذارید
  سپاس

  • فاطمه ۱۳۹۳/۰۳/۲۹ at ۰۹:۰۷ - پاسخ

   سلام ممنونم از نظرتون ولی برا من نشد عکس بذارم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

 2. بنده خدا ۱۳۹۳/۰۴/۲۱ at ۰۵:۳۹ - پاسخ

  هر گاه دلم رفت….
  هرگاه دلم رفت تا محبت کسی را به دل بگیرد،تو او را خراب کردی
  خدایا به هر که و به هرچه دل بستم تو دلم را شکستی.
  عشق هر کسی را که به دل گرفتم، تو قرار از من گرفتی،هر کجا خواستم دل مضطرب و دردمندم را آرامش دهم، تو یکباره همه را برهم زدی و در طوفان های وحشت زای حوادث رهایم کردی تا هیچ آرزویی در دل نپرورم و هیچ خیری نداشته باشم و هیچ وقت آرامش و امنیتی در دل خود احساس نکنم…
  تو این چنین کردی تا به غیر از تو محبوبی نگیرم و به جز تو آرزویی نداشته باشم و جز به تو به کسی یا چیزی دل نبندم و جز در سایه توکل به تو، آرامش و امنیت احساس نکنم.
  خدایا تو را بر همه این نعمت ها شکر می کنم.
  (شهید چمران)

 3. شهید آینده اسلام ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ at ۰۲:۴۷ - پاسخ

  سلام از اینکه با جملات شهید چمران درد دوری از شهیدان را در وجودم شعله ور نموده و چشمانم را بارانی کردید از شماسپاسگذارم و در دل شب دعا گوی شمایم و ملتمسانه از شما می خواهم که خود و دوستانتان را برای ظهور آماده بفرمایید و در همه حال از ذکر ودعا برای فرج مولای غریبمان غافل نمانید. التماس دعا.

 4. پلاکنامه ۱۳۹۳/۱۲/۱۱ at ۲۱:۴۵ - پاسخ

  سلام این مطلب رو در وبلاگ پلاکنامه کپی شد. با ذکر منبع.

فرستادن دیدگاه »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.